Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Samorządowy Zakład Komunalny w Niegosławicach

Procedura podłaczenia do sieci wod-kan

Chcesz przyłączyć się do lokalnej sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej?
Podpisać z nami umowę?
A może sprzedajesz swoją nieruchomość i musisz zakończyć współpracę z nami?

To nie takie trudne, jak może się wydawać. Poniżej prezentujemy prosty instruktarz „krok po kroku” jakie formalności powinieneś dopełnić.

1.

Chcąc podłączyć się do sieci, musisz wypełnić i dostarczyć do nas Wniosek o wydanie warunków technicznych przyłaczenia do sieci wodociągowej i/lub kanalizacyjnej. Pamiętaj, że jeśli masz jakieś wątpliwości, służymy pomocą. Następnie czekaj na kontakt z naszej strony. Wniosek musimy zweryfikować, by móc Ci odpowiedzieć.

2.

Jeśli tylko istnieją warunki przyłączenia nieruchomości do sieci, przekażemy Ci opracowane warunki techniczne przyłączenia. Od tego momentu, masz 2 lata na wybudowanie przyłącza zgodnie z opisanymi w dokumentacji warunkami. Przyłącze możesz wykonać we własnym zakresie lub zlecić nam jego wykonanie. Szybko i profesjonalnie załatwimy całą sprawę.

3.

Kolejnym krokiem jest dokonywany przez nas odbiór oraz montaż wodomierza głównego. Po takim odbiorze powinieneś zwrócić się do geodety, który dokona inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. Mapę od geodety, musisz dostarczyć nam, by otrzymać końcowy protokół odbioru.

4.

Z chwilą, gdy Twoja nieruchomość jest już podłączona do naszych sieci, niezwłocznie złóż Wniosek o zawarcie umowy na zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzenie ścieków wraz z wymaganymi załącznikami. My przygotujemy umowę i zaprosimy Cię na jej podpisanie.

5.

Jeśli zdarzy się sytuacja, wskutek której będziesz chciał rozwiązać z nami umowę, wystarczy, że wypełnisz i dostarczysz Wniosek o rozwiązanie umowy na zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzenie ścieków.

6.

Sprzedając swoją nieruchomość, pamiętaj, że unikniesz możliwych nieporozumień, dzięki sporządzeniu z kupującym protokołu określającego stan licznika w momencie przekazania nieruchomości. Taki Protokół zdawczo - odbiorczy będzie dla nas podstawą do wystawienia Twojej ostatniej faktury oraz punktem wyjścia do pierwszych rozliczeń z nowym odbiorcom usług.

 

Wszystkie potrzebne wzory dokumentów znajdziecie Państwo w zakładce Dokumenty do pobrania.

ZGŁOŚ AWARIĘ

500 212 683 - kanalizacja

512 392 928 - wodociągi

Ilość wody dostarczonej dla mieszkańców Gminy Niegosławice w okresie I-XI 2023 roku

          165 740 m3

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny